האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מחיינו, מציע מגוון הזדמנויות חדשות ושפע של מידע בתחומים רבים ומגוונים.
 
יחד עם זאת, לא קיים באינטרנט כל פיקוח ולעתים קשה לדעת מתי הפעילות החיובית הופכת להיות מסוכנת ועלולה לגרום נזק.
מכיוון שכך, חשוב שתהיו מודעים לקיומן של הסכנות הטמונות בגלישה באינטרנט.
 
חשיפה לתכנים לא הולמים
הרשת היא מקום פרוץ מבחינת התוכן המוצג בו. לכן גם הגולשים ברשת עלולים להיחשף לתוכן מיני, זדוני או אלים. בהודעות דואר אלקטרוני, בצ'טים ובפורומים. הגבילו את ילדיכם לגלישה בפורומים באתרים המותאמים לגילם.
 
פגיעה על רקע פלילי
באינטרנט פועלות קבוצות של עברייני רשת (האקרים, קרקרים), הפורצים למחשבים של חברות וגופים ממשלתיים לצורך השחתה והדלפת מידע. עבריינים אלה מנסים לעתים לגייס גולשים לביצוע המשימות.
 
פגיעה על רקע מיני
במהלך גלישה באינטרנט, גולשים מכירים חברים ואנשים חדשים ברשת, ולעתים הם מתפתים לקבוע עמם פגישה מחוץ למרחב הוירטואלי. פגישות מסוג זה עלולות לסכן את בטיחותם של הגולשים. עברייני מין עלולים להשתמש באזורי צ’ט או בפורומים כדי לרכוש את אמונם של הילדים ולקבוע עמם פגישה פנים אל פנים לצורך ניצול מיני.
 
פגיעה על רקע לאומני
קבוצות או ארגונים קיצוניים עלולים להשתמש בגולשים ברשת כאמצעי להשגת מטרות לאומניות,
כמו במקרה של אופיר רחום ז"ל.
 
קשרי אהבה באינטרנט
קשרים רומנטיים ברשת נפוצים בכל הגילאים. קשרים מסוג זה עוברים פעמים רבות מהעולם הוירטואלי אל העולם האמיתי, והם עלולים להסתיים בתוצאות לא רצויות ואף בסחיטה או ניצול מיני.
 
בריונות, הצקה והטרדה
גולשים עשויים להיתקל בהודעות דואר אלקטרוני או בצ’טים בתוכן מטריד, משפיל, מעליב או תוקפני. חדרים פרטיים בצ'ט עלולים להתגלות במקום מסוכן, מכיוון שלא כל המשתתפים רואים את השיחה ולכן קל יותר לסחוט או להטריד.
 
סמים, אלכוהול וסכנות אחרות
אחד החסרונות הבולטים של האינטרנט הוא חוסר פיקוח על התכנים המוצגים בו. כיוון שכך ניתן למצוא ברשת סוגים שונים של מידע, מעידוד שימוש לא חוקי בסמים דרך שימוש באלכוהול ועד מידע על הכנת חומרי נפץ.
 
הימורים
באינטרנט קיימים אתרי הימורים רבים, וכל מי שיש ברשותו כרטיס אשראי יכול להיכנס ולהמר.
היו מודעים לכך שהימורים של קטינים הם פעילות בלתי חוקית, וכאשר אתם בודקים את כרטיס האשראי שלכם מדי חודש, ודאו שלא בוצעו בו פעולות חריגות.
 
 
בבזק בינלאומי מגוון שירותים שיהפכו את הגלישה ברשת האינטרנט לבטוחה יותר ויסייעו לכם להתמודד עם פרצות אבטחה,ווירוסים ושלל סכנות, כולל תוכנת סינון בסיסית ללא תשלום:
 
  • Eset - אנטי וירוס האנטי וירוס המתקדם, הקל והמהיר בעולם!
  • Safenet - לרשת ביתית נקייה מוירוסים
  • B-Safe - לתיבת דוא"ל נקייה מווירוסים
  • Anti-Spam - לתיבת דוא"ל נקייה מדואר "זבל"
  • iKeeper - מגנים על הילדים גם באינטרנט ואפילו בפייסבוק!

שאלות נפוצות

עוד שאלות נפוצות